آیفون موبایل

بهینه سازی باتری آیفون

در حالی که ما در مورد iOS 14 جدید اپل هیجان زده ایم، چند کار وجود دارد که باید در iOS 14 انجام دهیم، از جمله روند تمام شدن باتری آیفون، که با به روز رسانی های نرم افزاری همراه است. اگر اخیرا آیفون خود را به آخرین iOS به روز کرده اید، ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که «چرا باتری آیفون من اینقدر سریع تمام می شود؟»، «چرا گوشی من اینقدر سریع خاموش می شود؟» یا حتی از خود می پرسید: «آیا وقت آن رسیده است که باتری را عوض کنم؟» قبل از شروع جستجو در Google برای یافتن بهترین باتری ها، یاد بگیرید که چگونه مصرف باتری آیفون خود را با iOS 14 یا نسخه های جدیدتر بهینه کنید و کاهش دهید.

باتری یکی از مهم ترین اجزای گوشی به حساب می آید به ویژه در آیفون. راه های ساده ای وجود دارد که می توانید برای افزایش قدرت شارژدهی آیفون خود از آنها استفاده کنید. اگر می خواهید با این روش ها آشنا شوید، توصیه می کنیم تا پایان مقاله بهینه‌سازی باتری آیفون با ما همراه باشید.

چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم؟

فعالسازی Low Power mode

فعال سازی حالت Low Power جهت بهینه‌سازی و کاهش مصرف باتری در گوشی های آیفون

فعال سازی حالت Low Power جهت بهینه‌سازی و کاهش مصرف باتری در گوشی های آیفون میباشد. هنگامی که باتری شما کم است و باید آیفون خود را برای چند ساعت دیگر روشن نگه دارید، فعال کردن حالت (Power Low Mode) می تواند به شما کمک کند حداکثر استفاده را از باتری باقیمانده خود ببرید.

روی دکمه کشویی در کنار حالت Low Power Mode ضربه بزنید و آن را فعال کنید، نماد باتری روی صفحه نمایش شما از سبز به زرد تغییر می کند تا نشان دهد که گوشی شما انرژی کمتری مصرف می کند.

هنگامی که تلفن خود را به شارژر وصل می کنید، هنگامی که سطح شارژ باتری از 80 درصد بیشتر شود، حالت Low Power Mode به طور خودکار غیرفعال می شود.

همچنین می‌توانید با باز کردن کنترل سنتر و ضربه زدن روی نماد باتری، حالت کم مصرف را بلافاصله روشن یا خاموش کنید.

غیر فعال کردن Background App Refresh

غیر فعال کردن Background App Refresh

وقتی روی گزینه Background App Refresh ضربه بزنید و فعالش کنید برنامه ها به محض اتصال به شبکه Wi-Fi یا روشن کردن اینترنت ، محتوای خود را به روز میکنند. غیرفعال کردن این گزینه می تواند به صرفه جویی در عمر باتری گوشی کمک کند.

غیرفعال کردن خدمات موقعیت مکانی

غیرفعال کردن خدمات موقعیت مکانی

برنامه‌هایی مانند Google Maps و Facebook خدمات موقعیت مکانی را برای دیدن آنچه در اطراف شماست ارائه می‌کنند و مکان‌هایی را برای بازدید به شما پیشنهاد می‌کنند. اگر ترجیح می دهید، می توانید با غیرفعال کردن خدمات موقعیت یابی، در مصرف باتری صرفه جویی کنید.

با لمس این نوار لغزنده و خاموش کردن آن، اطمینان حاصل می شود که هیچ برنامه ای در آیفون شما به GPS دسترسی ندارد و این می تواند در مصرف باتری شما صرفه جویی کند.

برای ادامه، باید اقدام خود را با وارد کردن پین، اثر انگشت یا FaceID تأیید کنید.

غیرفعال کردن ویژگی Raise to Wake

غیرفعال کردن ویژگی Raise to Wake

برای بهینه‌سازی و کاهش مصرف باتری در آیفون خود می توانید از غیرفعال کردن قابلیت Raise to Wake استفاده کنید.

اگر آیفونی دارید که دارای پردازنده حرکتی است که وقتی احساس می کند در حال حرکت است شما را از خواب بیدار می کند، هر بار که فعال می شود می تواند باتری شما را خالی کند. برای کاهش مصرف باتری می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید.

اگر گوشی شما مانند آیفون X این ویژگی را دارد، این تنظیمات را در قسمت «Auto-Lock» مشاهده خواهید کرد. هنگامی که این ویژگی را غیرفعال کنید، صفحه گوشی شما با برداشتن یا حرکت دادن آن دیگر روشن نمی شود.

در آیفون برنامه های اجرا شده خود را نبندید

در آیفون برنامه های اجرا شده خود را نبندید

بسیاری از کاربران بر این باورند که هر چه تعداد برنامه های کمتری در پس زمینه اجرا شود، عمر باتری شما بهتر است. این نظریه را کنار بگذارید. حتی مدیران ارشد مهندسی اپل هم اخیراً تأیید کرده است که بستن برنامه‌های در حال اجرا  مصرف باتری را کاهش نمی‌دهد.  زیرا بارگذاری یک برنامه از ابتدا به منابع بیشتری نیاز دارد.

غیرفعال کردن برنامه های فیس بوک و توئیتر درآیفون

غیرفعال کردن برنامه های فیس بوک و توئیتر درآیفون

شاید شنیده باشید که برخی از اپلیکیشن ها به خصوص فیسبوک به مصرف بالای باتری شهرت دارند. برخی از کاربران دائماً از فیس بوک و توییتر استفاده می کنند، آنها چه باید بکنند؟ به نظر می رسد اگر اپلیکیشن فیسبوک را از طریق مرورگر وب سافاری باز کنید، می توانید با استفاده از این اپلیکیشن در مصرف باتری صرفه جویی کنید. می‌توانید از این طریق ویدیوها را تماشا کنید، پست‌های گروهی را به اشتراک بگذارید، و اخبار و کلیپ‌های خبری را به همین ترتیب مشاهده کنید. تجربه نشان داده است که استفاده از مرورگر به طور قابل توجهی عمر باتری را در مقایسه با استفاده از خود برنامه فیس بوک بهبود می بخشد.

هنگام استفاده از هات اسپات، گوشی آیفون را با کابل شارژ به لپ تاپ متصل کنید

هنگام استفاده از هات اسپات، گوشی آیفون را با کابل شارژ به لپ تاپ متصل کنید

اکثر کاربران از هات اسپات شخصی آیفون خود برای اتصال به اینترنت و وب گردی استفاده می کنند. متأسفانه، استفاده از اتصال بی سیم یا بلوتوث می تواند به میزان قابل توجهی باتری را تخلیه کند. اگر می خواهید از اینترنت و هات اسپات گوشی شخصی خود استفاده کنید، آیفون خود را با کابل شارژ به کامپیوتر وصل کنید، اگرچه باتری مصرف میشود ، اما حداقل دستگاه شما همزمان در حال شارژ شدن است.

کاهش روشنایی صفحه نمایش

کاهش روشنایی صفحه نمایش

روشی دیگر که می تواند کمک کند به بهینه‌سازی و کاهش مصرف باتری در گوشی های آیفون،کاهش روشنایی صفحه نمایش است.

در بخش «General» روی گزینه Display & Brightness ضربه بزنید.برای کاهش روشنایی صفحه نمایش، باید نوار کشویی را به سمت چپ بکشید.همچنین نداشتن صفحه سفید روشن می تواند میزان باتری مصرفی آیفون شما را کاهش دهد.مجدد می توانید با باز کردن کنترل سنتر و کشیدن نوار لغزنده ای که نماد خورشید در کنار آن قرار دارد، روشنایی صفحه نمایش گوشی خود را به سرعت تنظیم کنید.

 شناسایی و  حذف نرم افزارهای پر مصرف

 شناسایی و  حذف نرم افزارهای پر مصرف

تمام نرم افزارهایی که در گوشی نصب می شوند  قسمت های مختلف سخت افزاری از جمله باتری را جهت تامین انرژی لازم برای ارائه اطلاعات درگیر می کنند. بنابراین اگر مصرف انرژی آنها بهینه نباشد امکان دارد در هربار انرژی بیشتری را از گوشی مصرف می کنند. پس لازم است پس از نصب هر برنامه شما میزان استفاده از باتری آن را چک و بررسی کنید و اگر استفاده از آن موجب خالی شدن سریع باتری می شود. در صورت عدم نیاز شدید آن را حذف کنید.

 وای فای (Wi-Fi) و دیتا (Mobile Data) را در زمان مورد نیاز روشن کنید

 وای فای (Wi-Fi) و دیتا (Mobile Data) را در زمان مورد نیاز روشن کنید

زمانی که نیازی به استفاده از اینترنت در آیفون خود احساس نمی کنید، توصیه می شود آن را در تنظیمات Wi-Fi غیرفعال کنید تا باتری شارژ بماند و در صورت نیاز آن را روشن کنید. تنظیمات مناسب و استفاده صحیح از وای فای می تواند عمر باتری آیفون را در طول روز افزایش دهد. اگرچه data تلفن همراه نسبت به وای فای باتری بیشتری مصرف می کنند، اما هر دو به طور کلی منجر به افزایش مصرف باتری می شوند. اگر به اینترنت نیاز ندارید بهتر است هر دو را خاموش کنید.

استفاده از قابلیت Fetch  در سرویس ایمیل

استفاده از قابلیت Fetch  در سرویس ایمیل

هنگامی که در تنظیمات email حالت Push را انتخاب می کنید، برنامه ایمیل دائماً به سرورهای خود متصل می شود تا به محض دریافت ایمیل به شما هشدار دهد. این موضوع به شدت بر شارژ باتری آیفون تاثیر می گذارد. برای کاهش مصرف باتری، بهتر است برای اتصال به سرور به حالت Fetch سوئیچ کنید و اطلاعات برنامه ایمیل را در فواصل زمانی معین (مثلا هر 15 دقیقه) به روز کنید. این باعث کاهش مصرف باتری گوشی می شود. اینکار را از مسیر زیر انجام بدهید. 

Settings» Accounts and Passwords »Fetch NewData

مسدود کردن تماس گیرنده های مکرر

یکی از وضعیت هایی که باتری آیفون را به مقدار زیادی مصرف می کند، تماس مداوم برخی از شماره ها با شماست. برای مثال، در زمان‌های خاصی نمی‌خواهید شماره یا شماره‌هایی با شما تماس بگیرند، اما احتمالاً چندین بار در فواصل زمانی مختلف با آن‌ها تماس می‌گیرید. حتی اگر به آنها پاسخ ندهید، این ویژگی باعث کاهش شارژ گوشی شما می شود. برای مسدود کردن تماس های تکراری،  در بخش تنظیمات و Phone، گزینه Block را انتخاب کرده و شماره های مربوط را به طور موقت بلاک کنید.

برای زیبایی گوشی از  پس زمینه های متحرک استفاده نکنید

برای زیبایی گوشی از  پس زمینه های متحرک استفاده نکنید

اگرچه والپیپرهای پویا یا متحرک مورد استفاده در پس زمینه زیبا هستند، اما برای کار کردن به انرژی زیادی نیاز دارند. بنابراین، اگر زیاد از گوشی خود استفاده می کنید و نیاز دارید که گوشی شما همیشه باتری شارژ داشته باشد، پس از یک والپیپر ساده (ثابت) در پس زمینه صفحه قفل آیفون و صفحه اصلی استفاده کنید.

مسیر غیرفعالسازی: برای انجام این کار وارد بخش Settings شده و گزینه Wallpaper را انتخاب نمایید. گزینه Choose Wallpaper را انتخاب کنید و یک عکس ثابت را انتخاب کنید.

امکان Fitness tracking را غیر فعال کنید

امکان Fitness tracking را غیر فعال کنید

گزینه Fitness tracking  از حسگرهایی در گوشی استفاده می کند که انرژی بیشتری برای تجزیه و تحلیل فعالیت بدنی مصرف می کنند.

مسیر غیرفعالسازی: به بخش setting مراجعه کرده و در قسمت privacy باید بر روی گزینه Motion and Fitness کلیک کرده و تنظیمات fitness را  switch off کنید.

آپدیت های خودکار آپ استور خود را غیر فعال کنید

به طور پیش فرض، سیستم عامل آیفون به طور خودکار برنامه های نصب شده را به روز می کند، اما این باعث افزایش شارژ باتری می شود.

مسیرغیرفعالسازی: به تنظیمات بروید و iTunes and App Store را انتخاب کنید. به پایین صفحه بروید و دانلود خودکار را خاموش کنید.

سیستم عامل iOS خود را به روز رسانی کنید

در بسیاری از موارد، تخلیه سریع باتری های آیفون و آیپد با باگ های iOS همراه است و به زودی توسط اپل کشف و اصلاح شد. اپل برای تصحیح این خطاها iOS را با آپدیت های جزئی و جدید به روز می کند. بنابراین همیشه سعی کنید تمام آپدیت هایی که برای آیفون یا آیپد خود منتشر شده و در دسترس هستند را نصب کنید. با این کار مشکلات و خطاهای عملکرد دستگاه شما به حداقل می رسد.

مسیرفعالسازی: وارد بخش Settings شده و گزینه General را انتخاب کنید و Software Updates را انتخاب کنید.

vibration های غیر ضروری را غیر فعال کنید

vibration های غیر ضروری را غیر فعال کنید

هنگامی که در محیطی آرام مانند خانه یا محل کار هستید، استفاده از گزینه لرزش فقط برای کاهش عمر باتری آیفون است. موتور داخل آیفون عامل این لرزش است که قطعا نیاز به انرژی قابل توجهی دارد. با غیرفعال کردن لرزش غیر ضروری، عمر باتری را افزایش و مصرف شارژ را کمتر کنید.

امکان AirDrop را غیر فعال کنید

امکان AirDrop را غیر فعال کنید

همانطور که می‌دانید، آیفون 6 به بعد با سیستم عامل iOS 7 به بعد این قابلیت را دارد که فایل های صوتی و تصویری را درمسیر مشخص با دوستان خود به اشتراک بگذارد. مانند بلوتوث. اما این روش به خصوص زمانی که قابلیت AirDrop در حالت جستجو باشد(mode)، باتری زیادی مصرف خواهد کرد، در حالی که همیشه به این ویژگی نیاز نمیشود.

مسیرغیرفعالسازی: به بخش کنترل پنل بروید و در قسمت AirDrop، گزینه OFF را انتخاب کنید.

تعویض باتری گوشی آیفون برای بهینه سازی باتری آیفون

تعویض باتری گوشی آیفون برای بهینه سازی باتری آیفون

ساختار باتری های لیتیوم یونی به گونه ای است که توان شارژ و ظرفیت آنها در طول زمان کاهش می یابد. بنابراین پس از چند سال باید باتری گوشی را تعویض کنید. اگر چندین سال است که از گوشی خود استفاده می کنید و اکنون با مشکل تخلیه سریع باتری آیفون یا آیپد مواجه شده اید، اگر روش های بالا  برای شما کارآمد نیست. تعویض باتری گوشی تنها کاری است که باید انجام دهید.

استفاده از پاوربانک برای بهینه سازی باتری آیفون

استفاده از پاوربانک برای بهینه سازی باتری آیفون

برای کاهش ظرفیت باتری آیفون، همراه داشتن یک پاوربانک می تواند راه حل خوبی برای استفاده در مواقع نیاز باشد. برخی از باتری های externalدر واقع عمر باتری آیفون شما را دو برابر می کنند. امروزه با کمک پاوربانک ها بسته به ظرفیت آن ها می توانید گوشی خود را 4 تا 5 بار شارژ کنید، فقط به این نکته توجه داشته باشید که هنگام خرید پاوربانک مارک های معروفی که در بازار موجود است را خرید بکنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.